سفارش تبلیغ
صبا
 
سه شنبه 92 فروردین 20 , ساعت 12:46 عصر

بزرگداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، در منزل برادران شهید خوش‌قلب طوسی در مشهد برگزار شد

در ابتدای این جلسه که سه شنبه 19 فروردین با حضور جمعی از فعالان فرهنگی، رسانه‌ای و هنری مشهد تشکیل شد، فیلم مستند مؤید به نمایش درآمد. دهشیری کارگردان این فیلم، در سخنان کوتاهی ضمن اشاره به ظرفیتها و سوژه‌های کم‌نظیر و مردمی برای آثار هنری، بی‌رغبتی نسبت به آثار روشنفکران را حاصل فاصله آنان از مردم دانست. وی با مرور چگونگی تولید این مستند افزود: «این فیلم صرفاً مستند مراسم بزرگداشت استاد مؤید بود، در حالی که شخصیت این شاعر ولایی و انقلابی بسیار وسیع‌تر است.»


در ادامه مادر شهیدان خوش‌قلب، ضمن تشکر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان گفت: «نسیمی از کربلا به جوانان ما وزید و آنان را به این مسیر و جایگاه رساند.»

در بخش دیگری از برنامه علیزاده که کتاب رد پای ستاره را درباره شهیدان خوش‌قلب گردآوری نموده است، سابقه خانواده شهیدان خوش‌قلب را در نگهداری اسناد و مدارک مرتبط با این دو شهید، از سالیان بسیار دور آن هم در زمانی مدیران فرهنگی ابداً به چنین کارهایی فکر هم نمی‌کردند، کم‌نظیر توصیف کرد.

در ادامه حاج خلیل موحدی دایی و هم‌رزم این دو شهید ضمن تبیین ارزش و جایگاه شهادت و از آن مهم‌تر آرزوی واقعی و راستین این درجه رفیع، به شهیدان آوینی و صیاد اشاره نمود که حتی پس از جنگ توانستند به این مقام نائل گردند. وی همچنین خاطراتی را از دفاع مقدس بیان نمود.

در این محفل از نرم‌افزار «خوش‌قلب‌ها» که در 8 بخش ضمن معرفی شهیدان خوش‌قلب، آثار و اسناد مرتبط با شهیدان و والدینشان را ارائه می‌نماید و با حمایت نهضت مردمی پوستر انقلاب تهیه شده است رونمایی گردید.

قرائت شعر توسط سید ابوالفضل مبارز از بخشهای دیگر این برنامه بود. در پایان این جلسه که به همت دبیرخانه جشنواره فیلم عمار در خراسان و با همکاری نهضت مردمی پوستر انقلاب برگزار شد از خانواده شهید و تولیدکنندگان آثار ارائه شده تقدیر به عمل آمد و جمعی از حاضران از پدر این دو شهید عیادت نمودند.

 

گزارش تصویری مراسملیست کل یادداشت های این وبلاگ